Uncategorized

Labas ballītes (pasākuma) formula

Čau, Dārgais Lasītāj! Droši vien katram jebkāda veida svinību organizētājam šī doma ne vienu reizi vien iešāvusies prātā – kas tad ir labas ballītes pamatā. Vienam svarīga būs mūzika, otram – garšīgs ēdiens, trešajam – mīļo viesu ierašanās, ceturtajam – vieta/telpas. Protams, tiek domāts arī par vairāku faktoru savstarpēju saikni.

Nepretendējot uz universālo patiesību, vēlos padalīties ar tiem elementiem, kas, manuprāt, no pasākumu vadīšanas pieredzes, ir svarīgi tam, lai ballīte būtu labi izdevusies. Šie faktori ir:

  1. pirmā un galvenā lieta – saturs! Jebkurā pasākumā svarīgs ir tā saturiskais piepildījums – vai tas būtu vakara vadītājs, vai pašu izdomātas, sameklētas un rīkotas atrakcijas, pieaicināti mākslinieki, priekšnesumi. Tikko kā saturs tiek atstāts novārtā, paļaujoties, ka ar alkohola vai dažu viesu komunikabilitāti pietiks, tā tiek zināmā mērā uzlikts tāds kā zīmodziņš pasākumam – arī mūzika, saprotams, ir būtiska lieta, tomēr saturiskā ziņā ja tā tiek pozicionēta kā pasākuma saturiskais elements, tad pasākums kļūst par koncertu vai balli. Visu vecumu ļaudīs mīt bērni, labā nozīmē. Nu bet bērniem, kā Jūs zināt, ļoti svarīgi ir mācēt noturēt uzmanību – protams, pieaugušajam šī noturība būs ilgāka, salīdzinot ar piecgadīgu knauķi. Tomēr, ja uzmanība būs jānotur vairākas stundas uz sarunām ar atnākušajiem viesiem, atpūtai uzdejojot vai iedzerot kāda vīna vai stiprāka dzēriena glāzi, vai nu gluži radīsies sajūta nākošajā dienā par labu ballīti!? Slikti tas nav, bet – ja vēlaties labu ballīti tā plašākajā nozīmē, SATURS, SATURS, SATURS ir pirmais un svarīgākais elements!
  2. pasākuma rīkotāji – svinību dienā svarīgi ir, lai pasākuma rīkotāji ir atpūtušies, nenorūpējušies par pasākuma norisi, spējīgi izbaudīt ballītes norisi; galu galā Jums par godu tas viss notiek, un Jums, tāpat kā studentiem – ir jāmācās pirms eksāmena, līdz palikusi tikai priekšpēdējā diena līdz tam, jo uz pasākumu jāierodas to izbaudīt!
  3. viesi – katrs pasākuma dalībnieks ir daļa no tā, kāds pasākums būs izvērties! Lielākoties viesi, pateicoties ballītes saturam, ļoti labi atraisās, tādējādi dodot savu pozitīvo artavu tā norisē! Tomēr reizēm gadās vai nu slikts noskaņojums, kādas problēmas vai citi apstākļi, kādēļ atsevišķi viesi reizēm izceļas kā kontrastiņi pasākumos! Šādos gadījumos vienmēr atceramies, ka uz pasākumu esam aicināti to izbaudīt – nav spiesta lieta uz to ierasties, ja nevēlaties! (Šādos gadījumos gan no pasākumu vadīšanas viedokļa vienmēr vislabākais antidots attiecīgā gadījumā ir – labs un interesants SATURS, SATURS, SATURS J!)
  4. mūzika – mūzikai ir milzīgs spēks! Tāpēc vienmēr iesaku izvēlēties pēc iespējas tādu mūziku, kas ceļ uz augšu noskaņojumu! Arī fona mūzika tieši tāpat iedarbojas pasākuma sākuma daļā – ja tā būs neitrāla, bet pozitīva, viesi atraisīsies ātrāk, nekā pie neitrāli bēdīgas vai – vienkārši neitrālas;
  5. ēdiens – protams, kas gan ir svinības Latvijā bez kārtīgas maltītes J! Ēdienu, saprotams, garšīgu un – lai noteikti nav pa maz! Jo, ja gadās tā, ka ir pa maz, Latvijā dzīvojošo iedzīvotāju mentalitātei tomēr tas atstāj negatīvu iespaidu, attiecīgi – citiem elementiem ir jābūt izciliem, lai varētu šo kompensēt, un lai ballīte sanāktu laba;
  6. vieta, telpas – ļoti svarīgs apstāklis! No savas pieredzes – vislabākās sajūtas, omulība, brīvība ir noteikti koka ēkās vai telpās, kuru apdarē dominē siltie toņi, dabiskie materiāli! Protams, ne vienmēr iespējams izvēlēties tās telpas, ko ļoti vēlamies, tad palīdzēt var šo telpu noformējums, dekorācijas;
  7. pasākuma plāns – jebkurš plāns nenotiek, kā plānots J! Ļoti reti, bet tas nu noteikti nav kaut kas slikts – reizēm labāk ir, ka tiešām plāni pat nenotiek, kā cerēti! Tai pat laikā – plānojot pasākumu laicīgi, ir iespēja izvēlēties visus iepriekš uzskaitītos elementus tā, lai pasākuma rīkotāji varētu atpūsties un izbaudīt ballīti tās norises dienā! Tas nozīmē to, ka par visām būtiskākajām lietām ir laicīgi padomāts, un ja arī kāds sīkums ir aizmirsts – tas jau ir tikai sīkums!

Jautrie Pasākumi tāpēc novēl katram pasākuma rīkotājam, lai viņa ballīte izdodas, cik vien labi var būt! Jo, kas ir būtiskākais – labas ballītes radītās izjūtas dod katram tās dalībniekam milzīgu pozitīvas enerģijas lādiņu ne tikai nākošajā dienā, bet – arī ilgi pēc tam!

Zigmunds Freibergs

October 27th, 2016

No comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *